Startuje projekt 13 hříchů rodičovství!

Projekt 13 hříchů rodičovství se stal vústěním mého mnohaletého úsilí pomáhat lidem ke šťastnějšímu a svobodnějšímu životu. Pracujeme na něm s moji manželkou, která je mi při něm důležitou oporou i pomocnou rukou. Projekt volně navazuje na původní článek Jak (ne)zničit svým dětem život na mém blogu jecasnazmenu.cz ze srpna 2016, sérii školení pro firmy o rodičovství z let 2017 až 2019 i sérii článků pro Marianne.cz, které vycházely v roce 2017. Hlavním podnětem pro vznik projektu byl však obrovský úspěch a pro mě až neuvěřitelná odezva na podcast 13 hříchů rodičovství, který se natáčel před nástupem pandemie koronaviru v letech 2019 a 2020. Více o našem novém projektu se dozvíte zde.

Přednáška o zvládání stresu

Pro Revma ligu ČR jsem na začátku prosince měl přednášku o zvládání nejen předvánočního stresu.

Startuje podcast 13 hříchů rodičovství

V úterý 25. února 2020 odstartoval zbrusu nový podcast Marianne pro všechny, kdo kdysi byli dětmi. Několik měsíců jsme na něm pracovali s šéfredaktorkou Marianne Monikou Mudranincovou a týmem Marianne. Jmenuje se 13 hříchů rodičovství, a i když by název mohl naznačovat, že je hlavně pro rodiče, pravý opak je pravdou. Je to podcast pro všechny, kteří se ve svém dospělém životě potýkají s některými pozůstatky výchovy z dětství. Je však i pro rodiče, kteří se chtějí vyhnout některým zásadním chybám.

Pokračovat ve čtení „Startuje podcast 13 hříchů rodičovství“

Materiály z přednášky Od nevědomí k sebevědomí


V únoru 2020 proběhla v Hradci Králové, Liberci a Praze série přednášek Od nevědomí k sebevědomí. V následujícím příspěvku najdete odkazy podrobněji pokrývající jednotlivá probíraná témata. U firemních školení to obvykle posílám mailem, ale tady ta možnost bohužel není. Ještě jednou díky za vaši účast!

Pokračovat ve čtení „Materiály z přednášky Od nevědomí k sebevědomí“

Materiály k přednášce Cesta k sobě, aneb jak žít ze svého středu

Ve čtvrtek 5. prosince proběhla v Městské knihovně v Praze přednáška na téma Cesta k sobě, aneb jak žít ze svého středu. V následujícím příspěvku najdete odkazy podrobně pokrývající jednotlivá témata, kterých jsme se během přednášky dotknuli. U firemních školení to obvykle posílám mailem, ale tady ta možnost bohužel není. Ještě jednou díky za vaši účast!

Pokračovat ve čtení „Materiály k přednášce Cesta k sobě, aneb jak žít ze svého středu“

Materiály z přednášky Když přijde existenciální krize

V lednu 2020 a prvních dvou týdnech listopadu 2019 proběhla v Hradci Králové, Praze a Brně série přednášek na téma Když přijde existenciální krize. V následujícím příspěvku najdete odkazy podrobně pokrývající jednotlivá témata, kterých jsme se během přednášky dotknuli. U firemních školení to obvykle posílám mailem, ale tady ta možnost bohužel není. Ještě jednou díky za vaši účast!

Pokračovat ve čtení „Materiály z přednášky Když přijde existenciální krize“

Materiály z přednášky Jak nežít v toxickém vztahu

pondělí 10. června proběhla v Městské knihovně v Praze moje přednáška nazvaná Jak nežít v toxickém vztahu. V následujícím příspěvku najdete slíbené materiály, respektive odkazy na podrobnější pokrytí jednotlivých témat, která jsme probírali. U firemních školení to obvykle posílám mailem, ale tady ta možnost bohužel není. Ještě jednou díky za vaši účast!

Pokračovat ve čtení „Materiály z přednášky Jak nežít v toxickém vztahu“

Materiály z akce We Care

Pokud jste zavítali v pondělí 15. dubna na akci We Care: mental illness na moji přednášku nebo workshop ve Skautském institutu, v následujícím příspěvku najdete všechny slíbené materiály k přednášce Jak a proč nám náš mozek lže aneb jak vystoupit z Matrixu i k workshopu Poznej sám sebe.

Pokračovat ve čtení „Materiály z akce We Care“

Materiály z přednášky Komunikace těla a duše

Ti z vás, co navštívili v úterý 9. dubna moji přednášku v Městské knihovně v Praze nazvanou Komunikace těla a duše, najdou v následujícím příspěvku všechny slíbené materiály. U firemních školení to obvykle posílám mailem, což na účastníky přednášky nemám k dispozici, tak to uděláme trochu veřejněji. Ještě jednou díky za vaši účast!
Prezentace ke stažení (v PDF) je k dispozici zde.

Pokračovat ve čtení „Materiály z přednášky Komunikace těla a duše“